Alex Rodriguez bëhet emocional dhe i shkruan një letër vajzës së tij!

Alex Rodriguez ish-partneri i ikonës së muzikës Jennifer Lopez është baba i dy vajzave, njëra prej të cilave sapo ka mbaruar shkollën e mesme dhe do të vazhdojë studimet e larta në Universitetin e Miçiganit. Kjo e ka shtyrë në një lloj mënyre ish-yllin e New York Yankees për të shkruar një letër emocionuese lamtumire.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex Rodriguez (@arod)


Rodriguez, 47 vjeç, ka qenë baba beqar që nga divorci me Cynthia Curtis në vitin 2008 dhe 18-vjeçarja e tij Natasha është e para që largohet nga familja e tij. Ai ka shkruar në letrën e tij:

Dje ishte një ditë e hidhur. Tani, unë nuk mund ta bëj kohën të qëndrojë në vend, kështu që dëshira ime për ty është të dalësh në botë me besim, duke ditur vlerën tënde dhe duke besuar tek vetja jote. Ndërsa kalon nga një kapitull në tjetrin, unë jam më krenar për atë që je si person. E sinqertë, e sjellshme, e dhembshur, intuitive dhe e mençur përtej viteve të tua. Si babai yt, supozohet të jem modeli yt. Por për 18 vitet e fundit, ti ke qenë i imi. Gjithmonë krenar për ty! Me dashuri, babi.

A-Rod e kalon pjesën më të madhe të kohës në Miami, kështu që do të jetë një udhëtim mjaft i mirë në Michigan dhe anasjelltas. Kujtojmë gjithashtu se së fundmi Rodriguez  e zyrtarizoi përpjekjen e tij të re romantike, kur pozoi për një foto me vajzat e tij të lartpërmendura dhe Cordeiro.

Cordeiro njihet si instruktore fitnesi dhe ka themeluar kompaninë e saj të quajtur ‘Jacfit’. Page Six e lidhi atë me A-Rod që në tetor dhe vazhdoi fiksimin e dukshëm të Rodriguez me gratë e përfshira në fitnes. Lidhja e tij më e fundit ishte me Kathryne Padgett, një modele fitnesi dhe përfundoi në shtator sipas revistës PEOPLE.

Share With:
Translate »
48 Views