Arrestohet adoleshenti për sulmimin me acid

Një shofer në Londër është në rrezik për humbjen e shikimit pasi dy meshkuj i hodhën acid në fytyrë kur po tentonin t’i vidhnin motorin.
Një adoleshent u arrestua sot pasdite pasi dyshohet se sulmoi 32-vjecarin. Ai së bashku me një tjetër, që vazhdon të jetë në kërkim nga policia metropolitan, i hodhën subtancën në fytyrë kur nuk pranoi ti jepte celësat e mjetit.
“Ky sulm bëri që një person të luftojë për jetën e tij me lëndime të tmerrshme në sy. Ky ishte një mashkull i pafajshëm që po bënte punën e tij si shofer për dërgimin e porosive.
Një tjetër sulm me acid u raportua pas 30 minutash në Tottenham dhe po investifohet. Oficerët nuk kanë njoftuar akoma nëse dy sulmet kanë lidhje me njëra-tjetrën,” – thuhej në një njoftim nga policia britanike.

Share With:
Translate »
643 Views