‘Babi të dua!’… pas kësaj fotoje qëndron një histori mjaft prekëse

Ky është momenti emocionues kur një i ri i cili humbi gjithçka nga Uragani Harvey mëson se babai i tij i kishte mbijetuar stuhisë së tmerrshme.

Aaron Mitchell në gjendje dëshpëruese ishte përpjekur vazhdimisht të kontaktonte me të atin që kur stuhia vdekjeprurëse shkatërroi shtëpinë e tij në Aransas Pass, në Teksas.

Mitchell  tha se, prej ditësh nuk kishte sinjal celulari dhe prindërit e tij nuk dinin asgjë mbi gjendjen e tij.

“Nuk ka pasur shërbim celulari që nga e enjtja, të premten. Nuk kam marrë askënd. Nëse mami dhe babai im po më shikojnë, unë jam në rregull”,- i tha ai gazetarit.

“Nëna ime është në Oklahoma dhe babai im.., nuk kam asnjë të dhënë se ku është babai im. Unë jam këtu në Rockport, duke pritur për ju. ‘

Ai eci 12 kilometra në errësirë ?? Për të shkuar në shtëpinë e të atit, por nuk ishte në gjendje ta gjente.

Pas intervistës emocionale, gazetari i dha Mitchell një telefon satelitor për të thirrur babain e tij.

Videoja e tregon të riun duke shpërthyer në lot pasi dëgjoi zërin e babait të tij.

‘Mirë, baba, unë do të vi me autobus. Do të jem atje” tha ai.

“Babi unë të dua”,- tha Mitchell.

“Sapo kam humbur gjithçka për të cilën kam punuar. Çdo gjë. E vetmja gjë që kam marrë janë rrobat në shpinë”,- përfundoi ai rrëfimin për “BBC”. 

Share With:
Translate »
839 Views