Blogeria ndan momentin e humbjes së djalit të saj, ndjekësit e kryqëzojnë

Blogeria Brittani Boren Leach ka ndarë lajmin tragjik për humbjen e djalit të saj tre muajsh në mediat sociale. Djali i saj, Creëw, ishte dërguar në spital katër ditë më parë dhe ajo vendosi të dokumentojë lamtumirën e saj përmes disa imazhesh të dhimbshme.

29-vjeçarja së pari ndau një fotografi në Instagram ku mban dorën e tij në 26 dhjetor për të “kërkuar dëshpërimisht lutje”.

Brittani tha se djali i saj nuk po merrte frymë pasi ai u shtri për të fjetur në ditën e Krishtlindjes.

Crew u diagnostikua më vonë me dëmtim katastrofik të trurit, dhe gjatë ditëve që pasuan, Brittani dhe burri Jeff ndanë imazhe të ndryshme duke i thënë lamtumirë Crew pas vdekjes së tij të premten.

Në një imazh, Brittani shihej e shtrirë në një shtrat spitalor pranë djalit të saj pas vdekjes së tij, ndërsa, në një tjetër, ajo është mbështetur në mur me kokën midis gjunjëve duke qarë.

Por disa përdorues të mediave sociale vunë në dyshim qëllimet e Brittani e cili ka më shumë se 136,000 ndjekës në YouTube. Një ndjekës e ka pyetur nëse kjo është e vërtetë.

Shumë të tjerë në Instagram e kritikojnë dhe i thonë si mund të ndajë një moment kaq të dhimbshëm në rrjetet sociale.

Të dielën, Brittani ka ndarë një pamje nga një koment të gjatë që ajo kishte parë në Instagram, e cila e kritikoi atë për vazhdimin e ndarjes së imazheve të tilla intime pas vdekjes së djalit të saj.

Brittani i përgjigjej të gjithëve se ajo e ka bërë këtë sepse dëshiron që jeta e djalit të saj të njihet.

Aq shumë sa duam ta fshijmë këtë nga mendjet tona,aq shumë nuk duam ta harrojmë atë. Jeff burri im më fotografonte me djaln dhe më pas i fotografoja unë. Unë doja që të kisha sa më shumë foto më fëmijën tim. Dhe unë dua që jeta e tij të njihet. Të nënkuptojë diçka.

Nëse ka ndonjë forcë është për shkak të Zotit. Nëse nuk keni qenë në vendin tim, konsiderojeni veten të bekuar dhe shkoni të shikoni TV sepse kjo është jeta ime reale.

E vetmja mënyrë që unë kam ndonjë forcë tani është për shkak të Zotit. Nëse nuk keni qenë në këpucët e mia, konsiderojeni veten të bekuar dhe shkoni të shikoni TV sepse kjo është jeta ime reale“, shprehet Brittani.

Burri i Brittani, Jeff, gjithashtu ndau mendimet e tij në Facebook, duke shkruar: “Gruaja ime dhe unë kemi marrë një fluks ndjekësish në kanale të ndryshme të mediave sociale. Ne i vlerësojmë të gjithë ata që duan të na ngushëllojnë apo të ofrojnë dashurinë dhe mbështetjen e tyre.

Fatkeqësisht, ka edhe njerëz atje që nuk kanë qëllime të pastra dhe fyejnë. Ditët e fundit kanë qenë një makth për familjen tonë. Ne e duam djalin tonë me gjithë zemër. Ne nuk e kërkuam këtë. Ne nuk presim asgjë nga askush. Ne nuk jemi të përgatitur për vëmendjen që po marrim“, përfundon Jeff.

Share With:235 Views