Britney Spears reagon pasi e motra foli për marrëdhënien e tyre: Nuk i është dashur kurrë të punojë

Britney Spears u është përgjigjur komenteve të motrës së saj në intervistën e fundit me “Good Morning America”, duke thënë se e shqetësonte që sjellja e saj përshkruhej si “jashtë kontrollit”. Spears hodhi poshtë komentet e Jamie Lynn Spears se sjellja e saj ishte e çrregullt përpara konservatorit të saj 13-vjeçar, i cili u ndërpre në nëntor.

“Ajo nuk ishte kurrë pranë meje rreth 15 vjet më parë në atë kohë… kështu që pse po flasin për këtë nëse ajo nuk dëshiron të shesë një libër me shpenzimet e mia,” shkroi Britney Spears në rrjetet sociale një ditë pasi Jamie Lynn Spears, e cila po promovon librin me kujtimet e saj, “Things I Should Have Said”, u shfaq në GMA.

Jamie Lynn Spears gjithashtu iu drejtua komenteve të mëparshme të motrës së saj në lidhje me performancat e saj të remixeve të hiteve të Britney Spears. Ajo tha në “GMA” se “nuk e kuptonte” problemin.

“E di që mund të tingëllojë si një gjë pa kuptim për shumicën e njerëzve, por kam shkruar shumë nga këngët e mia dhe motra ime ishte ‘fëmija’”, tha Spears në deklaratën e saj të enjten. “Ajo kurrë nuk duhej të punonte për asgjë. Gjithçka i është dhënë gjithmonë asaj! Më kujtohet që e pyeta motrën time pse e bëri këtë kur e dinte që unë prisja të ndryshoja shfaqjen time dhe fjalët e saj të vetme ishin: ‘Epo, nuk ishte ideja ime…’ Shpresoj që libri yt të dalë mirë, Jamie Lynn!” shprehet Britney në postimin e saj.

Fansat e Britney Spears kanë kritikuar Jamie Lynn Spears për përfitimin nga marrëveshja, pavarësisht komenteve të saj se nuk ishte pjesë e situatës ligjore të motrës së saj më të madhe.

Në tetor, organizata jofitimprurëse This Is My Brave njoftoi se nuk do të merrte donacione nga të ardhurat librit me kujtime të Jamie Lynn Spears, pas reagimit të ashpër nga mbështetësit e #FreeBritney.

Share With:
Translate »
50 Views