Lëkundet sërish toka/ Tërmeti i fortë “dridh” veriun e Shqipërisë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në veri të Shqipërisë. Qytetarë të shumtë nga Shkodra, Velipoja dhe Lezha raportojnë se lëkundjet kanë zgjatur disa sekonda. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.8 i shkallës Rihter dhe me thellësi 10 km. Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Vijon…

Share With:
Translate »
62 Views