Çan barkun e peshkaqenit të ngordhur për të shpëtuar 98 peshkanqenë bebe

Një peshkatar në Australi ndërmerr një ndërhyrje cezariane për të shpëtuar 98 të vegjlit që ishin në barkun e një peshkaqeni të ngordhur.

Peshkaqeni ishte sulmuar nga një tjetër grabitçar.

Pasi kishte vënë re se barku lëvizte peshkatari vendosi t’i çante barkun peshkaqenit 2.7 metra të gjatë.

Në një video ai duket se numëron një nga një të gjithë dhe nxjerr nga barku plot 98 të vegjlit e peshkaqenëve dhe më pas i hedh në ujë.

Share With:
Translate »
835 Views