Capital T nuk mungon për festat e fundvitit, mbush fëmijët me dhurata

Reperi Capital T ka zbuluar para disa kohësh që bën bamirësi për disa fëmijë, të cilëve i blen veshje dhe ushqime.

Edhe këtë fundvit, ai ka menduar që ti bëjë disa dhurata. Në një prej postimeve në Instastory, ai ka treguar bagazhin e makinës të mbushur me canta dhuratash, të cilat do tu shpërndahen fëmijëve.

Capital T dhe disa artistë të tjerë i kanë ndihmuar shoqatës “Jetimat e Ballkanit” duke dhuruar fonde që të ndërtohen shtëpi dhe të ketë ushqim për familjet në nevojë.

Share With:
Translate »
680 Views