Dashuri motrash…, dedikimi i Sarës për Lorin do t’ju përlotë

Dashuria e motrës për motrën është e pafund. Të gjitha ato vajza që kanë motra e dinë, se një ndër vendet më të sigurta në botë, ku njeriu gjen paqe dhe dashuri, është pranë motrës.

Kështu në fakt ndihen edhe Sara me Lori pranë njëra-tjetrës. Trashëgimtaret e Top Channel, në çdo moment tregojnë dashuri dhe përkushtim për familjen. Në momentet më të bukura, por edhe më të vështira që jeta iu sjell, motrat Hoxha janë bashkë.

Sot vajza e madhe e familjes së famshme shqiptare feston ditëlindjen e saj të 24-të. Lori me siguri ka marrë shumë urime nga njerëzit e saj më të dashur, por si ai që Sara sapo i ka bërë në profilin e saj në Instagram, vështirë se ia ka bërë dikush tjetër.

Me një foto mjaft të bukur nga momenti që London ka ardhur në jetë, Sara ka uruar teze Lorin me një urim vërtet prekës.

“Është zyrtarisht dita e saj. Mund t’ia thoja asaj urimet e mia, por do të doja që bota ta dinte sa shumë rëndësi ka ajo për ne. Për 22 vitet e jetës sime, ajo ka qenë forca ime, dhe vendi ku unë shkoja për gjithçka. Ne kemi qenë bashkë në çdo ulje dhe ngritje që jeta na ka sjellë në rrugën tonë, por kjo e ka bërë lidhjen tonë të rritet çdo vit. Në ditëlindjen tënde të 24-të, ti je gruaja më e fortë që unë njoh, dhe personi më i dhënë pas familjes. Të dua shumë, dhe të uroj që çdo vit i jetës tëndë të jetë më i mirë se ai qe ke lënë pas. Ne të gjithë jemi krenarë për ty. P.S Ti duhet të presësh një foto të Londonit sot me një shkrim gëzuar ditëlindjen teze, por me siguri ai nuk ‘do t’ia dijë’ për ditën tënde”,-ky është urimi i Sarës për Lorin.

It’s officially her day❤️yes I could just tell her my wish, however, I would like the world to know how much she means to us. For 22 years of my life she has been my rock and my go-to for everything. We have been through all the ups and the downs that life has sent our way but no matter what our bond has grown stronger with every year. On your 24th birthday, you are one of the strongest women I know, and the most family oriented person. I love you so much, and only wish that each year of your life is better than the one you leave behind. We are all very proud of you! P.S you should expect a picture of London today with Happy Birthday Teze written on it, even though he probably couldn’t care less about your day.

A post shared by Sara Hoxha (@sarahoxhaaa) on

Share With:
Translate »
1477 Views