Dhjetë femrat e famshme që ndryshuan totaslisht pas shtatzënisë

Një pamje perfekte e një të famshmeje në Hollywood përbëhet nga një gardërobë tërësisht e menduar, makijazh i shkëlqyer, stil i bukur flokësh dhe një trup i përsosur.

Duket sikur menjëherë pas lindjes këto gra të bukura janë gati për të pushtuar një pistë ose një tapet të kuq dhe të tregojnë trupat e tyre të përsosur.

Megjithatë, nuk është e lehtë për të marrë trupin tuaj të përshtatshëm në vetëm një muaj, edhe nëse keni mjaft para dhe kohë për të. Disa të famshme kalojnë disa muaj para se të kënaqen me pamjen e tyre.Bright Side do t’ju tregojë rreth 10 nëna të famshme që kishin kaluar shumë kohë për t’u kthyer në trupin e tyre të para lindjes. Kjo provon edhe një herë se edhe të famshmit janë të papërsosur, por ata janë ende të bukur dhe të talentuar

 


Kim Kardashian

Duket sikur Kim Kardashian ka qenë gjithmonë një grua me kthesa, por në fakt, trupi i saj është rezultat i ndryshimeve që pasuan shtatzëninë dhe lindjen e saj. Gruaja e reperit të famshëm, Kanye West, punon vërtet shumë për të humbur peshën e tepërt. Megjithatë, ajo është me të vërtetë krenare për pjesët e trupit të saj për të cilën është e njohur.

Kate Middleton

Dukesha e Kembrixhit ka pasur gjithmonë një trup të përshtatshëm, por pas lindjes së fëmijës së saj të parë, ajo duhej të merrej me ndryshimet e trupit natyror. Megjithatë, ishte dukesha e cila i tregoi të gjithë botës se si duket çdo nënë pas lindjes së fëmijës së saj: me pak stomak, por shumë e lumtur.


Beyonce

Shumë thashetheme kishin qarkulluar rreth shtatzënisë së Beyonces dhe ajo ishte e etur të shtonte ndonjëherë kilet. Edhe lindja e vajzës së saj të parë, Blue Ivy Carter, ishte anonim në masën më të madhe të mundshme. Por, duke gjykuar nga ndryshimet në trupin e divës së muzikës R’n’B, ju mund të jeni të sigurtë se nuk kishte nënë zëvendësuese për ta bërë këtë detyrë të vështirë për të.


Liv Tyler

E bukura Liv Tyler është një nga ato gra që e kanë të vështirë të ndjekin standardet e një trupi të përsosur. Pas çdo shtatzanie, ajo merr shumë kohë për t’u kthyer në një formë të trupit të përshtatshëm. Por ne e duam edhe më shumë, sepse ajo kurrë nuk fsheh sfidat e saj me humbjen e peshës dhe gjithmonë mbetet e lumtur dhe e qeshur.


Jennifer Love Hewitt

Sot, Jennifer Love Hewitt rrallë shfaqet në TV sepse ajo i kushton gati të gjithë kohën e saj për fëmijët dhe familjen e saj. Megjithatë, duke parë fotot e saj, mund të shihni se shtatzënia e saj e fundit kishte ndikimin e saj në trupin e aktores. Por duket sikur Jennifer është e lumtur dhe nuk i kushton vëmendje sulmeve nga kritikët e peshës.


Christina Aguilera

Disa vjet më parë, kritikët po komentonin të gjithë për shtimin e peshës së Aguileras. Megjithatë, këto komente të ashpra u shfaqën menjëherë pasi Christina ishte bërë një nënë dhe nuk mundi të kthehej në trupin e saj të pakët në një periudhë të shkurtër kohore. Jemi të sigurt se shumë gra që lanë një fëmijë të paktën një herë e kuptojnë plotësisht se sa vështirë mund të jetë procesi i humbjes së peshës.


Jessica Simpson

Trupi i Jessicas ka një prirje të natyrshme për të qenë në anën më të rëndë dhe shtatzënia e saj dhe lindja e saj e kanë shkaktuar atë që të fitojë peshë edhe më të madhe. Ajo fitoi pothuajse 50 kile. Megjithatë, disa muaj pas lindjes, në vend të humbjes së peshës, ajo përsëri mbeti shtatzënë.


Kelly Clarkson

Kjo këngëtare amerikane u ngrit në famë pasi shfaqja televizive ‘American Idol’ dhe qëndrimi në formë ishte i vështirë për të. Në intervistën e saj me revistën ‘Attitude’, ajo tha: “Kur isha me të vërtetë e dobët, isha e mjerueshme brenda dhe jashtë për 4 vjet të jetës sime. Por askush nuk kujdesej sepse estetikisht kisha kuptim. Ishte një kohë shumë e errët për mua. Isha në palestër gjatë gjithë kohës”. Sot, pas lindjes së dy fëmijëve, Kelly e ka pranuar veten e saj ashtu siç është.


Emily Deschanel

Emily eDchanel u bë i famshëm për rolin e saj në serinë televizive ‘Bones’ që është transmetuar për 12 vjet. Gjatë disa sezoneve të para, ne pamë Dr Temperance “Bones” Brennan si një grua e aftë, por deri në fund të sezonit të fundit, ajo do të fitonte peshë. Siç doli, ndryshimet ishin për shkak të një shtatzënie të shumëpritur të aktores. Megjithatë, madje disa vjet pas lindjes, ajo nuk dëshiron të kthehet në trupin e saj të para-lindjes.


Serena Williams

Lojtarja e famshme i tenisit, Serena Williams, lindi fëmijën e saj të parë disa muaj më parë. Deri në muajt e fundit të shtatzënisë së saj, ajo arriti të marrë pjesë në gara të ndryshme dhe seanca trajnimi. Megjithatë, fotografi të shumta nga ngjarjet zyrtare tregojnë se ajo nuk mund të kthehej në trupin e saj të mëparshëm sa më shpejt që donte. Serena nuk dëshiron të fshehë trupin e saj nën rroba të lirshme dhe demonstron lehtësisht se trupi i saj sapo dha lindjen e një jete të re.

Share With:
Translate »
741 Views