Divorci i Bill dhe Melinda Gates, flet për herë të parë vajza e tyre: Periudhë sfiduese për familjen tonë

Jennifer Gates, vajza e madhe e Bill dhe Melinda Gates, ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin e prindërve të saj. 25-vjeçarja ndau një deklaratë në Instagram Story të saj, duke kërkuar nga ndjekësit e saj që të respektojnë privatësinë ndërsa familja po kalonte këtë kohë të vështirë.

“Tani shumë prej jush kanë dëgjuar lajmet që prindërit e mi po ndahen. Ka qenë një periudhë sfiduese e kohës për të gjithë familjen tonë. Unë jam ende duke mësuar se si të mbështes më së miri procesin dhe emocionet e mia, si dhe anëtarët e familjes në këtë kohë, dhe jam mirënjohëse për hapësirën për ta bërë këtë. Unë nuk do të komentoj personalisht më tej për asgjë rreth ndarjes, por ju lutem ta dini se fjalët tuaja të mira dhe mbështetja kanë kuptimin e botës për mua”, shkruan ajo.

“Faleminderit që kuptuat dëshirën tonë për privatësi ndërsa lundrojmë në fazat e ardhshme të jetës sonë”, përfundoi Jennifer.

Të hënën, Bill dhe Melinda njoftuan se po divorcoheshin pas 27 vitesh martesë.

“Pas një mendimi të madh dhe shumë pune në marrëdhëniet tona, ne kemi marrë vendimin për t’i dhënë fund martesës sonë. Gjatë 27 viteve të fundit, ne kemi rritur tre fëmijë të mrekullueshëm dhe kemi ndërtuar një fondacion që punon në të gjithë botën për të mundësuar të gjithë njerëzit të bëjnë jetë të shëndetshme dhe produktive. Ne vazhdojmë të ndajmë një besim në atë mision dhe do të vazhdojmë punën tonë së bashku në fondacion, por nuk besojmë më se mund të rritemi së bashku si çift në këtë fazë të ardhshme të jetës sonë. Ne kërkojmë hapësirë dhe privatësi për familjen tonë ndërsa fillojmë të lundrojmë në këtë jetë të re”, thanë ata në një deklaratë të përbashkët.

Miliarderi bashkëthemelues i “Microsoft”, 65 vjeç, dhe filantropja dhe ish-menaxherja e përgjithshme në “Microsoft”, 56 vjeçe, u martuan në ishullin Lanai të Havait më 1 janar të vitit 1994.

Përveç Jenniferit, Bill dhe Melinda kanë një djalë të quajtur Rory, i cili është 21 vjeç dhe një vajzë tjetër të quajtur Phoebe, e cila është 18 vjeçe.

Share With:
Translate »
86 Views