Djali dhunon prindërit e moshuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tropojë ku një çift të moshuarish janë dhunuar nga djali i tyre.

Policia thotë se ka arrestuar shtetasin me inicialet Xh.P. 43-vjeç pasi në banesë ka dhunuar prindërit e tij me inicialet N.P. dhe L.P. përkatësisht 75 dhe 70-vjeç.

Të moshuarit kanë njoftuar policinë e cila ka bërë prangosjen e djalit.

Nuk dihen ende motivet që çuan djalin të dhunojë ata që e sollën në jetë.

Ajo që është shqetësuese është fakti se fenomeni po njeh vetëm rritje.

Çdo ditë policia raporton raste kur prindërit dhunohen nga fëmijët e tyre.

 

Share With:
Translate »
712 Views