E dashura e Cristiano Ronaldos me një histori të vështirë jetësore

Dalin në dritë fakte të fëmijërisë së të dashurës së yllit të Real Madrid, Cristiano Ronaldo.

Fjala është për të shkuarën e Georgina Rodriguez, e cila ka pasur edhe momente të vështira, që i kanë ndodhur në 23 vjet jetë.

Modelja nga Jaca Huesca vjen, sipas raporteve nga LOC, prej një familjeje jofunksionale.

Fqinjët e saj kanë folur për mediat dhe ajo që ka rëndësi nuk është vetëm një përrallë.

Babai, një trajner futbolli

Jorge Eduardo Rodriguez Gorjon, babai i Georgina, arriti në Spanjë nga Avellaneda (Argjentinë) në vitin 1984 dhe bëri zbarkim në qytetin e Jaca Huesca, ku ka punuar për një sezon si trajner i Jacetano, ekip i divizionit të parë rajonal.
Jorge Eduardo kishte luajtur në divizionet më të ulëta të Racing Club de Avellaneda dhe Huesca, por shpejt filloi të krahasohej me Menotti për shkak të ngjashmërisë fizike me ish-trajnerin e kombëtares së Argjentinës.

Pas martesës me vajzën nga Murcia, Ana Maria Hernandez, nëna e Georgina, Eduardo, sipas fqinjëve të tij, në një kohë të shkuar krijoi të gjitha llojet e thashetheme në fshat.

Kthimi në Argjentinë

Fëmija e parë e çiftit, Ivana Maria, erdhi në këtë botë në Palamos (Girona), ndërsa Georgina ka lindur në Argjentinë, në vitin 1994.

Rodriguez Gorjon, 12 vite më vonë u kthye si asistent trajner i Jacetano dhe pasi kalon nëpër ekipin e Pyrenees, filloi të punojë në një dyqan hamburgerësh, të quajtur “La Esquina”.

Më vonë mori edhe gruan me fëmijët me vete, por u godit nga kriza, ndaj e mbylli biznesin. Nëna e nuses së Cristiano Ronaldos, Ana María Hernandez, midis viteve 2007 dhe 2010, u përfol për një borxh prej gati 5000 euro, që ua kishte Sigurimeve Shoqërore.

Share With:
Translate »
1005 Views