E pabesueshme, por ja që ndodh: E reja ngel shatzënë dy herë brenda javës dhe sjell në jetë fëmijët

Një nënë e cila ‘u dorëzua’ nga përpjekja për të lundur më shumë fëmijë, pasi i thanë se kishte vetëm pesë për qind shanse për të mbetur shtatzënë, ka zbuluar se ka mbetur shtatzënë dy herë brenda një jave

Alina Luca, nga Beckton, Londra Lindore, kishte ëndërruar gjithmonë të kishte një familje të madhe, por shanset e saj ishin shumë të ulëta pikërisht nga gjendja joaktive e tiroides.

Për dy vjet Alina Luca nga Becktonu përpoq të kishte një fëmijë të dytë. Kur nuk funksionoi, ajo dhe i shoqi vendosën të hiqnin dorë. Por vetëm një muaj më vonë, 30-vjeçarja zbuloi se ishte shtatzënë.

Dy fëmijët nuk janë binjakë nga ana mjekësore dhe janë ngjizur me një javë diferencë. Superfetimi është një fenomen i rrallë, me vetëm disa raste të konfirmuara në mbarë botën. Alina ka sjellë në jetë vajzat e saj Ellie dhe Millie. Ajo dhe foshnjat gëzojnë shëndet të plotë.

Share With:
Translate »
28 Views