E rëndë/ E reja humb jetën gjatë lindjes në Fier, familjarët akuzojnë mjekët

Elisabeta Lamaj, 31 vjeçarja nga Ballshi ka ndërruar jetë pas lindjes së foshnjës në maternitetin e Fierit.

Ngjarja ka ndodhur ditën e shtunë, më 10 prill.

Familjarët e 31 vjeçares akuzojnë mjekët për mjekim të pakujdesshëm.

Nga ana e policisë janë kryer veprimet procedurale dhe materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për vlerësim.

 

Share With:
Translate »
1065 Views