E rëndë/ I vdes foshnja gjatë lindjes, arrestohet mjeku shqiptar

Policia e Kosovës ka shoqëruar në mbajtje një mjek nga Spitali i Gjilanit, nën dyshimin për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor.

Sipas Policisë, një grua ka i informuar se gjatë lindjes në repartin e gjinekologjisë, foshnja e saj ka vdekur.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i foshnjës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, ndërsa është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar (doktor) dhe është dërguar në mbajtje.

Share With:
Translate »
283 Views