“E urrej këtë që po të ndodh”/ Vajza 13 vjeçare e aktores së njohur diagnostifikohet me sëmundjen e rëndë!

Aktorja Christina Applegate po kalon një nga vitet më të vështira të jetës së saj, pasi ajo po përballet me sëmundjen e sklerozës.

Një tjetër problem iu shtua familjes së saj, vajza 13 vjeçare, Sandy Grace LeNoble është diagnostifikuar me Sindromën e Takikardisë Ortostatike Posturale (POTS).

Kjo sindromë karakterizohet nga rritjet e rrahjeve të zemrës dhe presionit të gjakut kur dikush ngrihet nga një pozicion ulur ose shtrirë. Simptomat e POTS mund të përfshijnë marramendje, të fikët, lodhje, shikim të paqartë dhe dhimbje koke.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Sandy Grace, e cila tha në deklaratën e saj: “Kam diçka që quhet POSTE. Nuk e kam idenë se çfarë është saktësisht, por ka të bëjë me sistemin nervor autonom dhe më prek zemrën. Kur ngrihem në këmbë, më merren mendët dhe më dobësohen shumë këmbët dhe më duket sikur do të humbas mendjen.”

Applegate u shpreh krenare për fëmijën e saj dhe i tha vajzës së saj: “E urrej këtë për ty, dashuria ime. Unë vërtet e urrej atë. Jam e trishtuar. Por unë të dua dhe e di që do të jesh mirë. Dhe unë jam këtu për ju dhe ju besoj.

Jam në depresion, nuk më pëlqen të jetoj”, tha së fundmi Applegate.

Aktorja foli pak më parë në podcastin “Messy” dhe theksoi se po kalon depresion.

“Unë jam në depresion tani, gjë që nuk mendoj se e kam ndier prej vitesh. Është depresion i vërtetë, i cili më frikëson pak, sepse ndihem sikur po gjykoj dënimin. Unë jam bllokuar në këtë errësirë tani dhe ndihem sikur është diçka që e ndjej për 20 vjet”– tha ajo.

Christina Applegate ndau publikisht diagnozën e saj të sklerozës së shumëfishtë në gusht 2021.

Share With:
Translate »
37 Views