Është në moshë të vogël, por kjo është shuma marramendëse që fitoi “Melek” nga seriali “Bija ime”

Aktoren turke Beren Gokyildiz tanimë nuk do ta njohim me emrin “Melek”, por me emrin “Ojky” sepse sot në TV Klan filloi seriali më i ri “Bija ime” ku ajo është protagoniste kryesore. Ajo luan rolin e një vajze 8-vjeçare shumë të zgjuar që përpiqet të fitojë dashurinë e të atit i cili e ka braktisur.

Edhe pse shumë e vogël, Beren Gokyildiz është një nga aktoret më të paguara dhe për këtë serial ka fituar 25 mijë lira në muaj.

Ndërsa në serialin “Nënë” bëhet e ditur se aktorja fitonte më pak, sepse sapo kishte filluar të njihej.

Asokohe ajo paguhej 20 mijë lira në muaj.

Share With:
Translate »
1301 Views