Fiori Dardha i rikthehet sëmundjes së mamit për një mesazh force dhe kurajoje

Një foto e rrallë, që nuk ka nevojë për përshkrime të gjata, as për fjalë dashurie për raportin nënë e bijë, sepse flet më shumë se çdo mesazh që mund të përcjellë.

Në kuadër të muajit tetor, muaji i luftës ndaj kancerit të gjirit, gazetarja dhe moderatorja e njohur Fiori Dardha, e cila më shumë se një vit më parë e ka përjetuar bashkë me nënën dhe familjen e saj betejën me këtë sëmundje, ka dhënë një mesazh publik.

Duke u kërkuar të gjitha grave të mos i neglizhojnë kontrollet dhe vizitat, Fiori ka rrëfyer në disa rreshta ndjesinë që i ka lënë periudha pasi nëna e saj u diagnostikua nga kjo sëmundje.

Pas kësaj fotoje ku duket nëna e Fiorit me sy të përlotur e të shkëlqyeshëm, Fiori gjen forcë për t’u dërguar një mesazh të gjitha grave dhe vajzave në muajin e luftës kundër kancerit.

Kjo foto eshte shkrepur ne nje dhome spitali 1 vit e gjysme me pare, ndersa statusin e meposhtem e kam shkruar vjet ne kete kohe! Keta jane syte e mamit tim! Shkelqimin e tyre nuk e veniti dot semundja. ❤ KUJDESUNI PER SHENDETIN TUAJ! E njoh mire kete dreq semundje! E di mire se si te rrenon, jo vetem fizikisht! E njoh vuajtjen qe te shkakton! E di se si ta turbullon jeten! E di se si te shembet bota! Kam mesuar permendesh ekzaminimet, protokollin e mjekimit, llojet e kimioterapise, seancat e radioterapise, intensitetin e dhimbjeve, pafuqine qe ndjen gjate terapise, stresin qe perjeton! Njoh "shijen" e loteve qe shkakton kjo DREQ semundje! Kur e ke ne shtepi nuk eshte me semundje e nje personi, eshte vuajtje e gjithe familjes! Duhet force e madhe per te perballuar! Ta konstatosh ne kohe kancerin e gjirit eshte fitorja me e madhe! MOS I NEGLIZHONI KONTROLLET! Kujdesuni per jetet tuaja! TETORI eshte muajI i luftes ndaj kancerit te gjirit!

A post shared by FIORI DARDHA (@fioridardha) on

Kjo foto eshte shkrepur ne nje dhome spitali 1 vit e gjysme me pare, ndersa statusin e meposhtem e kam shkruar vjet ne kete kohe!

Keta jane syte e mamit tim! Shkelqimin e tyre nuk e veniti dot semundja. ❤

KUJDESUNI PER SHENDETIN TUAJ!

E njoh mire kete dreq semundje!

E di mire se si te rrenon, jo vetem fizikisht!

E njoh vuajtjen qe te shkakton!

E di se si ta turbullon jeten!

E di se si te shembet bota!

Kam mesuar permendesh ekzaminimet, protokollin e mjekimit, llojet e kimioterapise, seancat e radioterapise, intensitetin e dhimbjeve, pafuqine qe ndjen gjate terapise, stresin qe perjeton!

Njoh “shijen” e loteve qe shkakton kjo DREQ semundje!

Kur e ke ne shtepi nuk eshte me semundje e nje personi, eshte vuajtje e gjithe familjes!

Duhet force e madhe per te perballuar!

Ta konstatosh ne kohe kancerin e gjirit eshte fitorja me e madhe!

MOS I NEGLIZHONI KONTROLLET!

Kujdesuni per jetet tuaja!

TETORI eshte muaji i luftes ndaj kancerit te gjirit!

Share With:
Translate »
1213 Views