Fjalët prekëse të reperit pas ndarjes nga jeta të babait

Reperi Don Arbas ka shkruajtur disa fjalë prekëse për babain e tij, Zejnullah Bajrami i cili humbi jetën javën e kaluar. Ai ishte muzikant i njohur i këngëve popullore dhe prind i dy fëmijëve artistë, Arta Bajrami dhe Don Arbas.

Nëpërmjet një fotografie të postuar në Instagram, ai shkruajti: “Baba jem, do të kujtoj  deri në frymën e fundit.” Ndërkohë ishte këngëtarja Arta që na njoftoi për këtë fatkeqësi në familje nëpërmjet një mesazhi Facebook.

“Babai im i dashur, shkove e le Artën tënde. Babai im, idolli im. Do të dua përgjithmonë, jam krenare që jam vajza jote,” – shkruajti ajo.

Zejnullah ( Imer ) Bajrami ( 08.03.1952 – 19.10.2017 ) Baba jem do te kujtoj deri ne frymen e fundit.

A post shared by • D O N A R B A S • ( الله ) (@iamdonarbas) on

Share With:
Translate »
718 Views