Fotografi i kërkoi ta fotografonte vetëm më djemtë, Messi bën gjestin e bukur për bashkëshorten

Lionel Messi është cilësuar si një “mbret” dhe “një zotëri absolut” pasi u shfaqën pamjet e tij duke mbrojtur gruan e tij gjatë ceremonisë së Topit të Artë në Paris të hënën.

Sulmuesi i Paris Saint Germain siguroi një fitore rekord të shtatë të Topit të Artë, duke lënë pas Robert Lewandowski të Bayern Munich dhe Jorginho të Chelsea.

Më herët në mbrëmje, 34-vjeçari mbërriti me gruan e tij Antonella dhe tre djemtë e tyre, Thiago, Mateo dhe Ciro.

Gjatë rrugës për në ceremoni, familja pozoi për disa foto përpara se një drejtor i France Football t’i kërkonte Antonellës dhe djemve të largohen, në mënyrë që fotografët të mund të fotografonin vetëm Messin.

Por superylli argjentinas refuzoi dhe i kërkon gruas së tij të kthehet dhe të qëndrojë në krah të tij.

“Fytyra e tij duket sikur thotë: ‘mos i thuaj gruas sime çfarë të bëjë’! Mos u ngatërro me mbretin Leo”, ka shkruar një fans.

Një tjetër shkroi: “Duke i thënë Antonelës çfarë të bëjë pikërisht përballë Messit??? Kjo është gruaja e tij, jo e dashura e tij!”

“Sa gentleman absolut është Messi. Qëndron pranë gruas së tij. Klas”, tha një tjetër.

Messi ishte favorit për të fituar Topin e Artë i dha fund pritjes së tij për një trofe ndërkombëtar në vitin 2021, duke fituar Kupën e Amerikës me Argjentinën. Në Spanjë, ai u shpall golashënuesi më i mirë me Barcelonën.

Share With:
Translate »
173 Views