Hapet “dhoma sekrete” e Ledi Dianës, dalin foto të rralla të fëmijëve

Buckingham Palace është rezidenca zyrtare e sovranëve britanikë që nga 1837-ta, dhe si çdo verë hap dyert për publikun, teksa familja mbretërore kalon pushimet në Windsor. Por këtë vit ka një risi të madhe: për herë të parë, hapet për publikun “dhoma sekrete” e Ledi Dianës, ish princeshës së Uellsit që humbi jetën tragjikisht më 1997. Vizitorët mund të admirojnë, mes gjërave të tjera foto të ndryshme që i përkasin fëmijëve të princeshës, William dhe Harry.

,

Share With:
Translate »
777 Views