Horror në Itali / Burri vret dhe djeg gruan, mbyt me zinxhir dy fëmjët, vajza e mbijetuar: U çua natën dhe tha se ka demonë

Horror në periferi të Palermos: Giovanni Barreca, një 54-vjeçar, vrau gruan dhe dy fëmijët e tij.

Viktimat janë Antonella Salamone dhe fëmijët e saj Kevin, 16, dhe Emanuel, 5 vjeç. Krimi i rëndë ndodhi në fshat, në Altavilla Milicia, në via Reggia Trazzera Marina di Granatelli. Vajza tjetër, 17 vjeçe, arriti të shpëtojë.

Mediat italiane raportojnë se nga nga trupi i gruas, e vrarë nga bashkëshorti i saj Giovanni Barreca së bashku me dy fëmijët e tyre 5 dhe 16 vjeç, vetëm disa pjesë u gjetën të varrosura në tokë pranë shtëpisë së çiftit, në Altavilla Milicia.

Sipas raportimeve, gruaja u dogj dhe u varros. Krimi ishte shumë i rëndë pasi një nga djemtë e vrarë ishte torturuar dhe mbytur me zinxhirë.

Siç dyshohet nga autoritetet italiane, autori ishte një fanatik fetar. Vajza 17-vjeçare që kishte qenë dëshmitare e ngjarjeve u shpëtua dhe u shpëtua nga stafi mjekësor i 118-ës.

Sipas deklaratës së parë të 17-vjeçares së mbijetuar të masakrës së familjes së saj, Giovanni Barreca, një fanatik fetar, u zgjua gjatë natës duke thënë se kishte perceptuar prani demonike në shtëpi.

Vajza, e vetmja e mbijetuar, doli nga shtrati e turbulluar dhe pa kufomat vëllezërve të saj.

Share With:
Translate »
47 Views