I ndërron jetë vajza, Çun Lajçi thur vargjet prekëse

Para pak minutave Policia e Kosovës ka informuar për një vdekje të dyshimtë në lagjen Dardania në Prishtinë.
Madje dyshohet se vajza ka vdekur nga mbidoza.

“Është gjetur një vajzë e vdekur në lagjen “Dardania” në Prishtinë dhe është cilësuar si vdekje e dyshimtë”, thuhet në përgjigjen e PK-së.

 Vajza e vdekur është pikërisht vajza e aktorit Çun Lajçi, Bubulina Lajçi, edhe kjo aktore.

Madje vetë Lajçi pak minuta më parë ka thurur disa vargje për vajzën e tij të ndjerë, të cilat janë mjaft emocionuese:

Ky është postimi i tij i plotë:

A këputet peni moj e mira ime

S’po t’shkruaj ma
Si herave tjera për t’iu kthye
Pendimit
Se nenin e lidhun n’fyt
E paske zhgjidhë vetëm,
Pa m’pritë mua nga rrugë e largët
Shpresash paske ikë mbramë
N’udhëtimin tand t’fundit
Diku n’Ashkelon
N’kërkim t’fatit e t’vajit
Oooo
Mos ma vajtoni
Se sherua qenka përgjithmonë
Tue kërkua gurin e vet të varri.

Share With:
Translate »
1446 Views