Jennifer Aniston flet për thashethemet rreth shtatzënisë!

Jennifer Aniston flet për thashethemet rreth shtatzënisë!

Jennifer Aniston i ka mohuar gjithmonë pretendimet se ajo ka refuzuar me vendosmëri të ketë fëmijë. Pas divorcit të saj në vitin 2006, ajo shprehu hapur zhgënjimin e saj, duke thënë se ishte “me të vërtetë e mërzitur” nga akuza të tilla. Aktorja, si shumë gra ka duruar pyetje të vazhdueshme për vendimin e saj në lidhje me fëmijët. Këto pyetje shpesh lidhen me presionet shoqërore që nënkuptojnë se gratë pa fëmijë janë egoiste, të largëta ose të pasigurta.

Jennifer Aniston flet për thashethemet rreth shtatzënisë!
Ylli i Friends ende nuk e ka përjetuar mëmësinë, por kjo nuk e shqetëson. Ajo thotë: “Ne jemi të kompletuara me ose pa bashkëshort, me ose pa fëmijë, ky vendim është i yni dhe vetëm i yni. Nuk kemi nevojë të jemi të martuara apo nëna që të jemi të kompletuara.”

Jennifer ka kohë që po përpiqet të mbetet shtatzënë, por të gjitha përpjekjet e saj kanë qenë të pasuksesshme. Ishte një periudhë e vështirë për të. Ajo kujton: “Unë po bëja IVF, duke pirë çajra kineze. Po hidhja gjithçka në to. Do të kisha dhënë çdo gjë nëse dikush do të më thoshte: “Ngriji vezët, bëji një nder vetes.”

Jennifer Aniston flet për thashethemet rreth shtatzënisë!

Aniston gjithashtu pranon se është tepër vonë për ta provuar.

“Kështu që ja ku jam sot. Anija ka lundruar.”

Të gjitha thashethemet për shtatzëninë, jetën romantike, apo ish-bashkëshortin e saj Brad Pitt dhe Angelina Jolie e lodhën Jenniferin. Në fakt, ajo u lodh aq shumë nga gjithë kjo bujë, sa vendosi të shkruante një postim, “Unë nuk jam shtatzënë. Jam e fryrë. Më vjen keq që më bëjnë të ndihem keq sepse trupi im po ndryshon dhe/ose kam ngrënë një hamburger për drekë dhe jam fotografuar nga një kënd i çuditshëm dhe jam përfolur sikur jam ‘shtatzënë’ ose ‘e shëndoshë'”.

Jennifer Aniston flet për thashethemet rreth shtatzënisë!

Ajo nuk është e lumtur për mënyrën se si shoqëria i sheh gratë.

Aktorja kritikon ashpër objektivizimin dhe vëzhgimin me të cilin përballen gratë, duke theksuar nevojën urgjente për të ndryshuar mënyrën se si shoqëria i sheh dhe i përshkruan ato. “Unë jam një shembull se si ne si shoqëri i shohim nënat, vajzat, motrat, gratë, shoqet dhe koleget tona. Objektivimi që ne i vendosim gratë është absurd dhe shqetësues. Mënyra se si unë jam portretizuar nga media është thjesht një pasqyrim i mënyrës sesi ne i shohim dhe i portretizojmë gratë në përgjithësi.”, ka shkruar ajo.

Jennifer Aniston është lodhur nga njerëzit që thonë se ajo duket e mrekullueshme për moshën e saj. Pavarësisht bukurisë së përjetshme, asaj i duken rraskapitëse pyetjet e vazhdueshme rreth sekreteve të saj kundër plakjes. Megjithatë, ajo tregon hapur rutinën e saj të thjeshtë të kujdesit të lëkurës dhe këshilla për të ruajtur shëndetin dhe pamjen rinore.

Share With:
Translate »
24 Views