Kate Middleton është gati të bëjë paqe me Harry-n, por jo me Meghan Markle!

Ka më shumë se një vit, që Kate Middleton po përgatitet të bëhet mbretëreshë. Dhe ajo e di një gjë me siguri: të qenit diplomate është thelbësore. Gjithashtu, Princesha e Uellsit thuhet se po punon “prapa skene” për të pajtuar burrin e saj, Princin William, me vëllain e tij më të vogël, Princin Harry. Megjithë vullnetin e saj të mirë, ajo ende nuk do që të rregullojë gjërat me Meghan Markle.

Kate Middleton është ende e prekur nga konflikti i vazhdueshëm midis Princ Harry dhe Familjes Mbretërore. Për më shumë se tre vjet, ai me të cilin ajo ishte aq afër deri në vitin 2017, viti i takimit me Meghan Markle, ka sfiduar vazhdimisht Institucionin dhe ka nxitur mërzi ndaj babait dhe vëllait të tij të madh, Charles III dhe Princ William.

Por e vendosur për të rigjetur një marrëdhënie të përzemërt me kunatin e saj që jeton në Kaliforni, Princesha e Uellsit thuhet se është gati për të negociuar paqen midis djemve të Lady Dianës, zbuloi një burim mbretëror për revistën ‘Star’. Megjithatë, me qëllimin e saj të mirë, ky proces nuk do të përfshijë Meghan Markle, me të cilin Kate nuk dëshiron të merret më.

Tabloidi raporton se Kate është frymëzuar nga leximi i ditarëve të Princeshës Diana, në të cilët përmendet shumë shpesh bashkëpunimi midis William dhe Harry. “Kate e shqetëson fakti që William dhe Harry janë ende të ndarë, kështu që ajo po i merr gjërat në duart e saj. Ajo mendon se grindja e tyre ka zgjatur mjaftueshëm dhe se është koha që William dhe Harry të bëhen sërish vëllezër”-tha burimi. “Ajo mendon se ka ende kohë për të riparuar dëmin dhe ka tentuar në heshtje për një armëpushim,” shton ai, përpara se të sqarojë se gatishmëria e tij për të lënë mënjanë mosmarrëveshjet e tij me Harry-n nuk përfshin gruan e tij Meghan Markle.

Share With:
Translate »
44 Views