Këngëtari shqiptar baba për herë të parë, tregon pse i vuri vajzës emrin e gjyshes së tij

Në një interviste në “Skype” kantautori, Jon Tarifa rrëfeu ndjesitë e para kur ai u bë prind i vajzës që e kanë quajtur, Olivia Sofia Tarifa. Joni i cili prej vitesh jeton dhe ndërtuar një karrierë të suksesshme në Holandë, u shpreh se si ‘middle name’ (emri i dytë për vajzën) zgjodhi pa asnjë dyshim emrin e gjyshes së tij Sofia. Ndër të tjera gjatë intervistës, kantautori zbuloi se më 1 mars do të vij me një këngë dedikuar vajzës, ndërkohë që suksesi i tij i radhës është “Sieze the Day” e cila po renditet ndër këngët më të kërkuara nga publiku jashtë vendit.

Share With:346 Views