Këngëtarja shqiptare në zi, humb të ëmën 3 ditë pas ditëlindjes

Ajo festoi ditëlindjen vetëm tre ditë më parë në 25 dhjetor.

Por këngëtarja e njohur Ganimete Abazi, e cila njihet me emrin e artit Ganja, ka marrë një lajm të hidhur në prag të festës së ndërrimit të viteve.

Ganimete ka humbur nënën e saj dhe lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja.

Me anë të një postimi në Facebook, Ganimete njofton të afërmit se varrimi do të bëhet nesër.

“Me dhimbje të thellë ju njoftoj se sot ndërroi jetë nëna ime. Zoti e shpërbleft me Xhenet!”, shkruan këngëtarja.

Share With:187 Views