Kjo bukuroshe e vogël është vajza e këngëtares së famshme shqiptare që të gjithë e njihni dhe sot feston ditëlindjen!

Nuk besoj se ka të lindur të viteve ’80 dhe ’90 në Shqipëri që nuk e njohin këngëtaren e famshme të hitit “Simpatia’. Hiti i kënduar për herë të parë në 1998, i kujton të gjithëvë këngëtaren bukuroshe Edona Llalloshi. Ndoshta pak nga ju e dinë që ajo është nënë e dy fëmijëve, një vajze dhe një djali.

 


Sot, vajza e këngëtares ka ditëlindjen dhe Edona e uron me fjalë zemre, si çdo nënë: “Zemra mu mbush lumni prej ditës që mora ajrin e kësaj bote. Duke u rritur ti u rrita edhe vetë. Gëzuar ditëlindjen Doa ime e dashtun. I paç të bardha ditët e andrrat. Shpirti nanës, jeta jeme”, shkruan këngëtarja bashkëngjitur fotot së të bijes, e cila është po aq e bukur sa e ëma e saj.

Share With:
Translate »
743 Views