Kryeministri i Finlandës bëhet baba, detaji që bëri gjithë botën të flasë për bashkëshorten e tij

Zonja e parë e Finlandës, Jenni Haukio ka sjell në jetë një djalë duke bërë kështu presidentin finlandez ashSauli Niinisto, edhe njëherë prind.

Ndonëse gëzon një post të lartë shtetëror, gruaja e presidentit të Finlandës ka lindur në spitalin publik të Helsinkit dhe kjo po mirëpritet shumë nga opinioni.

Zyra e presidentit tha se zonja e parë Jenni Haukio dhe foshnja e porsalindur ishin me shëndet të mirë, duke shtuar se Niinisto ishte i pranishëm gjatë procesit të lindjes së gruas së tij.

Çifti u martua në vitin 2009.

Share With:
Translate »
640 Views