Kufoma e vëllait doli pa zemër nga spitali në Spanjë, motra protestë para Kryeministrisë: Kthejini përgjigje nënës

Majlinda Sula, motra e të riut shqiptar Saimir Sula, i cili vdiq në një spital në Spanjë dy vite më parë, ku kishte shkuar për COVID dhe doli i vdekur dhe pa zemër kërkon ende drejtësi.

Në një protestë poshtë Kryeministrisë, Sula, i bëri thirrje autoriteteve që t’i japin përgjigje për zemrën e vëllait të saj, ndërsa ajo kërkon që të mundësohet analiza e ADN-së.

“Ti shpjegoni nënës së Saimirit se pse nuk erdhi zemra e tij. Pse u nda nga trupi i Saimirit. Na sollën zemër tjetër, pse nuk u bë prova e ADN-së.”, tha Majlinda Sula.

 

 

 

Share With:
Translate »
14 Views