Kuptimi i ndjerë i emrit të vajzës së Sofia Richie

Sofia Richie ka nderuar vjehrrën e saj të ndjerë në mënyrën më të bukur.

Richie zbuloi përmes Instagramit të premten se ajo dhe bashkëshorti i saj, Elliot Grainge, mirëpritën fëmijën e tyre të parë së bashku në fillim të kësaj jave, dhe emri i vajzës së vogël duket se lidhet me nënën e Grainge.

Eloise Samantha Grainge 25.20.24 dita më e mirë e jetës sime?”, shkroi nëna e re, 25 vjeçe, krah një fotoje bardh e zi të gishtave të këmbëve të foshnjës së saj të vogël.

Emri i dytë i vajzës është një referencë e ëmbël për nënën e ndjerë të Elliot, Samantha Berg, e cila pësoi komplikime gjatë lindjes. Këto komplikime e çuan në koma, në të cilën ajo qëndroi deri në vdekjen e saj në 2007.

Richie dhe Grainge zbuluan për herë të parë lajmet e shtatzënisë në janar. Modelja i tha Vogue në një intervistë në atë kohë se ata zgjodhën të fshehin shtatzëninë e saj për të “mbrojtur shëndetin tonë mendor dhe hapësirën tonë si çift”.

Grainge i propozoi asaj në prill 2022.

Ata u martuan në Francë vitin e kaluar

Share With:
Translate »
38 Views