Maja tregon për këngën dedikuar vëllait të ndjerë: Shpresoj të jetë i lumtur

Ky nuk ka qenë një vit aspak i lehtë për këngëtaren e muzikës popullore Maja, e cila pas prindërve humbi edhe vëllain e saj.
E ftuar në emisionin ‘Rudina’, këngëtarja ka treguar sa të vështirë e ka pasur ta pranojë gjithë këtë dhimbje si dhe për këngën që i ka dedikuar të vëllait.
‘Gjithçka ndodhi pasi im vëlla bëri një ndërhyrje në zemër, por kaluan pak ditë dhe ai ndërroi jetë. Pa bërë këngë për të nuk do bëja dot këngë tjetër, shpresoj të jetë i lumtur me këtë’- ka thënë e përlotur artistja.
Ndërkohë Maja ka prezantuar edhe bashkëpunimin e saj më të fundit me këngëtaren e njohur Fatmira Breçani.

Share With:
Translate »
840 Views