Martohet mbesa e Lady Dianës… të gjitha detajet e dasmës së Amelia Spencer

Zonja Amelia Spencer tha “po”. Modelja, mbesa e Lady Dianës, u martua me të dashurin e saj Greg Mallet, i cili i propozoi për martesë tre vite më parë. Ceremonia u mbajt në Afrikën e Jugut, zemra e Amelias, e cila kaloi një pjesë të mirë të fëmijërisë së saj këtu pasi prindërit e saj, Charles Spencer dhe Victoria Aitken u divorcuan. Amelia, në fakt, me binjakën e saj Eliza, motrën e saj më të madhe Kitty dhe më të voglin e shtëpisë, Louis, u rrit në Cape Town dhe gjithmonë ka ëndërruar të festojë dasmën e saj në vendin që ka qenë gjithmonë shtëpia për të. Dhe kështu ishte.

Ceremonia u mbajt në La Cotte Farm, një ish fermë që daton në vitin 1698, e cila tani strehon një vendpushim, në qytetin Franschhoek, rreth 75 kilometra nga Cape Town. Nuk ka rrjedhur asnjë paqartësi për veshjen e nuses apo festën, të cilat kanë mbetur (për momentin) rreptësisht top sekret. E sigurt është se nuk ishte diçka veçanërisht e ekzagjeruar: La Cotte Farm mund të strehojë maksimum 102 të ftuar.

“Jo shumë kohë”, shkruante dhëndri i ardhshëm në Instagram pak ditë më parë, duke ndarë një foto me të fejuarën e tij: kujtimi i një momenti të lumtur, me rastin e dasmës së një çifti miqsh, Nicholas dhe Savannah Dos Santos. Më pas ishte radha e festës para dasmës, e organizuar të dielën e 18 marsit. Festime të rëndësishme, në të cilat babai i Amelisë nuk mori pjesë. Sipas revistës Hola!, në fakt, konti Spencer do të kishte qëndruar në Althorp House, ashtu siç bëri edhe me rastin e dasmës së vajzës së madhe Kitty, e cila në korrik 2021 i tha “po” Michael Lewis. E shoqëruan deri në altar vëllezërit e saj: Louis dhe Samuel Aitken.

Share With:
Translate »
37 Views