Masakra në Kosovë, ky është autobusi ku u vranë shoferi dhe nxënësit

Janë publikuar pamjet e autobusit në masakrën e ndodhur në Deçan të Kosovës. Raportohet se një person i armatosur ka hapur zjarri ndaj autobusit të nxënësve duke vrarë shoferin dhe tre fëmijë.

Autori i këtij krimi tepër të rëndë është ende në liri dhe raportohet se ka qenë i maskuar kur ka qëlluar ndaj autobusit të nxënësve.

Siç shihet në pamjet e publikuara në mediat kosovare, autobusi pas të shtënave ka përfunduar jashtë rrugës.

Share With:
Translate »
139 Views