Mbretëresha do të takohet për herë të parë me vajzën e Princit Harry dhe Meghan Markle!

Princi Harry dhe Megha Markle mirëpritën në jetë vajzën e tyre Lilibet vitin e kaluar. Që nga lindja e vogëlushes, mbretëresha Elizabeth nuk e ka takuar atë asnjëherë.

Megjithatë, raportet sugjerojnë se mbretëresha më në fund do të takojë për herë të parë vajzën e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, Lilibet, në festën e ditëlindjes së një vjeçares, gjatë festimeve jubilare që do të mbahen të shtunën.

Sipas Daily mail , mbretëresha nuk i ka takuar ende të afërmit e saj mbretërorë, por do të udhëtojë në Mbretërinë e Bashkuar për herë të parë për të festuar fundjavën e Jubileut të Platinumit. Monarkja 96-vjeçare do të vizitojë Frogmore Cottage të shtunën e ardhshme, e cila është afër kështjellës Ëindsor ku ka më shumë gjasa të zhvillohen festimet e ditëlindjes.

Për më tepër, mbretëresha do të humbasë ngjarjen e saj të preferuar sportive, garat e kuajve Derby në Epsom, për festimet e ditëlindjes së stërmbesës së saj, e cila quhet Lilibet për nder të saj. Mbretëresha e kishte humbur ngjarjen vetëm dy herë, së pari në një vizitë shtetërore në Suedi në 1956 dhe së dyti, në 40 vjetorin e D-Day në Francë në 1984.

Për aqta që nuk e dinë, që kur Lilibet lindi më 4 qershor 2021, prindërit e saj Princi Harry dhe Meghan kanë banuar në Santa Barbara pasi hoqën dorë nga detyrat dhe titujt e tyre mbretërorë. Ata kanë qenë vetëm një herë në Mbretërinë e Bashkuar, ku bënë një vizitë te mbretëresha ndërsa ishin rrugës për në Lojërat Invictus në Hagë në prill. Mirëpo, mbretëresha nuk ka mundur të takohet me Lilibet, por më në fund është gati të takojë të voglën.

Meghan Markle dhe Princi Harry shpërndajnë foton e parë të vajzës së tyre Lilibet, vitin e kaluar në dhjetor, përpara Krishtlindjeve, Në fotografinë, e cila u shpërnda në kartolinën e tyre zyrtare të Krishtlindjeve, çifti u shfaq me vajzën e tyre gjashtë muajshe, Lilibet ‘Lili’ Diana dhe djalin dy vjeçar Archie Harrison.

Share With:
Translate »
51 Views