Me lot në sy, Melinda Ademi emocionon me fjalët për të ëmën e ndjerë

Spektakli “Zemër Luana” në Tv Klan gjithmonë ka ditur si të dhurojë emocione të ndryshme, argëtim, “show”, sfida, lojëra e shumë të qeshura, por gjithashtu nuk lë pas edhe momente të ndjera e që janë për t’u duartrokitur fort.

Shembull mjaft dinjitoz është edhe nisma që drejtuesja e programit Luana Vjollca ka nisur për të gjitha familjet në nevojë, gjithashtu një një moment mjaft emocionues dhe prekës gjatë spektaklit është edhe rikthimi i nismës “#Thuaje”, nismë kjo që autorja e riktheu në program për të vazhduar misionin për të frymëzuar shumë njerëz, pasi temat që ajo trajton janë plagë të shoqërisë që shumë persona e gjejnë veten.

Këtë herë “#Thuaje” erdhi me zërin e reperes dhe këngëtares së njohur Melinda Ademi, e cila i përloti të gjithë me fjalimin e saj duke u bërë zëri i shumë personave që kanë humbur një person mjaft të afërt në jetën e tyre si ajo me humbjen e të ëmës.

Melinda vendosi t’iu drejtojë një mesazh shumë prekës dhe të thotë disa fjalë për të ëmën e ndjerë duke e falenderuar për gjithçka.

“Brenda vetes secili prej nesh mban shumë emocione, gëzime, dhimbje, sene personale, arritje, dështime dhe humbje.. Të gjithë e humbim dikë në një moment të caktuar të jetës! Po në njëfarë mënyre tek ti je tu e kërku në qoshet e zbrazta, ndjen se këto humbje nuk janë asnjëherë të zbrazëta. Këto fjalë, unë po i them për mamin tim! Mami, faleminderit që e bëre Melindën më të fortë!

Faleminderit që kurrë nuk e lë asnjë vend bosh edhe kur ike! Faleminderit që ma le shpirtin plotë!
Thuaje! Nga njëherë plaga dhemb më pak nëse ke zë për të folur!”
, përfundoi këngëtarja me lot në sy duke emocionuar të gjithë në skenë.

Share With:
Translate »
73 Views