Meghan Markle shfaqet për herë të parë pas lindjes dhe zbulon një foto të vajzës

Dukesha e Sussex, Meghan Markle feston sot 40 vite jetë dhe me këtë rast është shfaqur për herë të parë pas lindjes së vajzës së saj, Lilibet Diana. Përmes një videoje ajo ka lajmëruar iniciativën e saj më të re, për të ndihmuar gratë që të rikthehen sërish në punë pas pandemisë së Covid.

“Duke qenë se po bëj 40 vjeçe, po ju kërkoj 40 miqve të mi të japin 40 minuta nga koha e tyre për të ndihmuar një grua që të mobilizohet sërish në forcën punëtore. Më shumë se 2 milionë gra vetëm në Amerikë dhe miliona të tjera rreth botës kanë humbur punët e tyre për shkak të Covid”, shprehet Meghan në video.

Mikesha të saj të famshme si Adele, Amanda Gorman, Sophie Gregoire Trudeau, i janë bashkuar thirrjes së Meghan për të ndihmuar gra të tjera.

Por në këtë video ndjekësve ju kanë rënë në sy disa detaje të tjera. Mendohet se në video Meghan ka zbuluar edhe foton e parë të vajzës së saj, Lilibet. Meghan mban mbi tavolinë disa foto, ku në njërën prej tyre shihet princi Harry duke mbajtur në krahë një bebe të porsalindur dhe të gjithë janë të bindur se fëmija është pikërisht vajza e tyre e vogël.

The photographs could be seen as Meghan marked her 40th birthday in a video which saw her launch her 40x40 project

Gjithashtu ndjekësit kanë vënë re se Meghan Markle mban tashmë në qafë një varëse me shenjat e horoskopit të fëmijëve. Dukesha mban një gjerdan argjendi të hollë me shenjën e Demit, që i përket Archie-t të lindur në maj të 2018-s dhe një tjetër me shenjën e Binjakëve, që përkon me ditëlindjen e Lilibet, e cila erdhi në jetë në 4 qershor të këtij viti.

Meghan Markle shared a sweet tribute to her two children today as she marked her 40th birthday in necklace featuring their star sign constellations

The Duchess of Sussex wore a dainty silver necklace resembling the astrological signs of Taurus Archie, who was born in May 2018 and Lilibet, who is a Gemini having been born in June this year

Share With:
Translate »
144 Views