“Mezi mbaja lotët”/ Iva Tiço zbulon detaje nga dasma private

E ftuar në “S’e kam me ty”, ka qenë gazetarja e njohur Iva Tiço. Rikujtojmë që pak javë më parë ajo kurorëzoi dashurinë e saj në martesë në një dasmë private. Sakaq në intervistën e dhënë ditën e sotme ajo ka zbuluar më tepër detaje nga dasma e saj private.

Ajo tregon se fustani i veshur në ditën e dasmës ishte i frymëzuar nga një element i fustanit të gjyshes dhe fustanin e saj do e trashëgoj, do i’a japë mbesës së saj

Ndër të tjera ajo është rrëfyer lidhur me muajin e mjaltit dhe bashkëshortin e saj.

“Kisha shumë emocione, kam foto që jam duke hyrë në kishë me vëllain dhe duket që mezi mbaj lotët. Fustani ishte frymëzuar nga një element i fustanit të gjyshes. Fustanin do ia jap Reas mbesës sime, do e trashëgoj. Në muaj mjalti ishim në jug të Francës.
E kupton botën tonë, në njëfarë mënyre është pjesë e saj. Nuk sillet si unë, është introvert. Kemi plane të rrimë në Tiranë, ai do vazhdojë të mësojë shqipen.”

Share With:
Translate »
24 Views