Moment epik mes Princit Louis dhe babait të tij Princit Williams!

Pushimet e gjata verore më në fund përfunduan dhe viti i ri shkollor është gati për të nisur edhe në Mbretërinë e Bashkuar. Nesër, Princi George, Princesha Charlotte dhe Princi Louis do të priten të gjithë në klasë në Shkollën Lambrook për fillimin e semestrit të vjeshtës. Ata filluan të gjithë në shkollën në Berkshire vitin e kaluar pasi u transferuan në Adelaide Cottage në Windsor me prindërit e tyre Princin dhe Princeshën e Uellsit.

Pjesëmarrja në shkollë ishte një moment veçanërisht i madh për Louis, i cili në atë kohë ishte vetëm katër vjeç dhe kjo shënoi lëvizjen e tij nga parashkollor. Ai dukej i zgjuar me uniformën e tij ndërsa ecte drejt ndërtesës së bashku me dy vëllezërit e motrat dhe mamin dhe babin e tij.

Ashtu si të gjithë prindërit, William dhe Kate mund të kenë qenë të shqetësuar se si do të ndihej fëmija i tyre më i vogël për fillimin e tij të ri. Por dukej se ai nuk kishte nevojë fare për ndonjë inkurajim, jo nga babai i tij. Një video e tyre duke hyrë në shkollë në ditën e tyre të parë tregon Louis duke refuzuar dorën e babait të tij ndërsa ai me krenari shkon në klasë për të takuar drejtorin e tij të ri.

Louis shtrëngon dorën e mamasë Kate ndërsa William ecën pranë tij në të majtë. Por kur Wills i ofron dorën djalit të tij më të vogël, Louis nuk reagon dhe vazhdon të shikojë drejt përpara, duke e lënë babin e tij të varur. Pas disa sekondash, Princi i Uellsit pranon humbjen dhe i jep të riut një goditje mbrojtëse në kokë para se të takohen përfundimisht me drejtorin Jonathan Perry.

Share With:
Translate »
48 Views