Momenti kur princi përqafon Kate pas golit, dhe krehja me piastër e flokëve nga Boris Johnson

Ka nisur ndeshja Itali-Angli, ndeshja finale e kampionatit Europian të futbollit Euro2020. Ndeshja luhet në stadiumin anglez të Wembley ndërsa golin e parë e shënuan ‘Tre Luanët’ në minutën e tretë nga Luke Shaw.

Foto/ Momenti kur princi përqafon Kate pas golit, dhe krehja me

Ky moment na tregoi edhe tribunën VIP, ku ndodhen personalitetet të lartë të Britanisë, ndërsa edhe Italia ka pjesën e saj, ku përfaqësohet nga presidenti Sergio Mattarella.

Në fotot e para pas golit shihet kryeministri britanik Boris Johnson me flokët e piastruar, pranë gruar Carrie Symonds dhe me fanellën e bardhë.

Foto/ Momenti kur princi përqafon Kate pas golit, dhe krehja me

Foto/ Momenti kur princi përqafon Kate pas golit, dhe krehja me

Ndërsa të pranishëm janë dhe ata mbretërorët, princi William me princeshën Kate dhe të voglin George.

Foto/ Momenti kur princi përqafon Kate pas golit, dhe krehja me

Foto/ Momenti kur princi përqafon Kate pas golit, dhe krehja me

Foto/ Momenti kur princi përqafon Kate pas golit, dhe krehja me

Share With:
Translate »
625 Views