“Mos moj Vera se Deni” biseda e këngëtares me burrin pas humbjes së djalit

Këngëtarja Vera Laçi tregon mes lotësh e dhimbjes momentet kur i është dukur se ka patur shenja nga djali i saj i ndjerë. Ajo kujton në “Shije Shtëpie” në Tv Klan se 10 vite më parë, gjatë periudhës që i duhej  të priste ngushëllimet, ka patur një bisedë me të birin. Më pas ajo rrëfen episode si ëndrrat apo çaste kur ka menduar se Deni ka qenë aty.

Vera Laçi: Mua më është dashur të pres në shtëpi për një vit dhe për më shumë se një vit, shumë njerëz dhe me dhimbje e them që duhet të bëja edhe atë nusërimin për të pritur e përcjellë njerëz.

Ermelinda Ndoja: Të tregohesh e fortë para njerëzve.

Vera Laçi: Po. Ka patur një moment që jam futur në banjë dhe kam qarë pafund dhe më është dukur sikur ka lëvizur në banjë diçka dhe jam kthyer e kam folur me të. Kam fshirë lotët, kam marrë forca dhe jam futur brenda.

Ka pasur një moment të dytë që isha në dhomën time, isha shtrirë dhe ashtu e mërzitur me bashkëshortin tim po flisja dhe po qaja. Ka kërcitur dritarja që… më thotë bashkëshorti “mos moj Vera se Deni”.

Unë në ëndërr e kam parë të mërzitur, gjithmonë shumë të mërzitur dhe e shoh prapë si një fëmijë që e kërkoj, e kërkoj  pafund dhe nuk e gjej. E kërkoj që më ka ikur, vrapoj ta gjej ku është, ma sillni. Këto janë ato… sidomos të fëmijërisë, kur ka qenë më i vgoël se sa i rritur, pastaj edhe më të madh… është çudi, e kam parë në mes të ujit, kur thonë që mos qani shumë sepse ndodh kështu e ashtu.

Share With:
Translate »
65 Views