Mrekullia: Tornado vdekjeprurëse merr foshnjen 4-muajshe dhe e hedh mbi pemë, nëna e gjen pa asnjë lëndim

Një çift nga Tenesi në SHBA dhe dy fëmijët e tyre po kërkojnë një shtëpi të re pasi një tornado e madhe përfshiu komunitetin e tyre duke hedhur tej edhe fëmijën e tyre 4 muajsh, i cili u gjet i gjallë në një pemë aty pranë.

Sydney Moore, i dashuri i saj dhe fëmijët e tyre ishin brenda shtëpisë së tyre të shtunën e kaluar në Clarksville kur tornadoja, e cila la gjashtë persona të vdekur dhe shumë të plagosur, u goditi në Montgomery County.

Moore tha se tornado, e cila shkatërroi shtëpinë e çiftit dhe sende të tjera, mori fëmijën e saj 4 muajsh, i cili arriti t’i mbijetonte ngjarjes së tmerrshme.

“Diçka brenda meje më tha të vrapoja dhe të hidhesha mbi djalin tim”, tha Moore për ËSMV Neës të Nashville teksa rrëfeu përpjekjet e saj për të mbrojtur fëmijën e saj të madh, një 1-vjeçar. “Në momentin që u hodha mbi të, muret u shembën”.

Duke kujtuar se çfarë ndodhi saktësisht atë mbrëmje, Moore tha se i dashuri i saj mundi të shihte tornadon që shkatërronte shtëpinë e tyre.

Mrekullia: Tornado vdekjeprurëse merr foshnjen 4-muajshe dhe e hedh mbi

Shtëpia e çiftit e shkatërruar nga tornado

“Çatia u hoq e para, maja e tornados zbriti dhe mori karrocën me foshnjën tonë”, tha ajo. “Ai ishte gjëja e parë që u ngrit në ajër.

Moore tha se i dashuri i saj u përpoq të shpëtonte foshnjën dhe përfundoi duke u hedhur nga shtëpia së bashku me foshnjën, e cila ishte në gjumë në atë kohë.

Pavarësisht rrethanave, Moore tha se ajo dhe familja e saj ishin në gjendje të shpëtonin nga rrënojat dhe të kërkonin fëmijën e tyre, duke pasur frikë nga më e keqja.

Pas rreth 10 minutash kërkimi, Moore tha se ajo dhe i dashuri i saj e gjetën foshnjën të gjallë në një pemë.

“Mendova se ai kishte vdekur”, tha ajo. “Isha shumë e sigurt se ai kishte vdekur dhe ne nuk do ta gjenim. Por ja që ishte gjallë, dhe kjo është falë Zotit”, rrëfeu nëna e re.

“Unë do të vdisja për fëmijët e mi. Kjo nuk diskutohe, dhe i dashuri im do të bënte të njëjtën gjë”, shtoi Moore.

Moore dhe familja e saj mbetën me pak ose aspak sende personale pas incidentit tragjik, por komuniteti thuhet se është mbledhur për t’i mbështetur.

Share With:
Translate »
54 Views