Ndahet tragjikisht nga jeta ish-konkurentja e The Voice Kids

Ish-konkurrentja e “O ses çoçuklar” (The Voice kids) në Turqi, Nazar Nur Kaya është ndarë nga jeta, një lajm ky që ka shokuar Turqinë. Nazar mori pjesë në The voice Kids në vitin 2014 dhe i mahniti të gjithë me zërin e saj.

14-vjeçarja vuante nga lupusi dhe mediat turke shkruajnë se ishte një gabim i mjekëve që shkaktoi ikjen e të miturës.

Anëtarët e jurisë së The voice kanë shprehur ngushëllimet e tyre për familjen e Nazarit.

“Motra ime nuk kishte një sëmundje që t’i merrte jetën. Ishte gabimi i spitalit”, është shprehur motra e Nazarit.

Share With:644 Views