Nderoi Princeshë Dianën; Kitty Spencer paska fshehur këto detaje në fustanin e nusërisë

Kitty Spencer mbesa e princeshë Dianës u martua në fund të korrikut, duke u martuar 62-vjeçarin Michael Leëis në një ceremoni luksoze në Frascati, Itali. Për ditën e madhe, modelja 30-vjeçare zgjodhi pesë fustane të veçantë, të gjitha ishin krijime të personalizuara të Dolce & Gabbana.

Sipas revistës Hello! Fustani i  bardhë që ajo zgjodhi kishte shumë detaje të përbashkëta me fustanin e markës “ David dhe Elizabeth Emanuel”, që tezja e saj e ndjerë, Princesha Diana, veshi për martesën e saj mbretërore në 1981.

Hello! tregon për tipare të ngjashme si mëngë të fryra, vello shumë e gjatë dhe detaje të dantellave si ngjashmëri midis dy veshjeve. Pavarësisht nëse këto ishin ngacmime të ndërgjegjshme për fustanin e Dianës apo thjesht dëshmi se ndjenja ikonike e stilit të Spencers është e trashëgueshme, ngjashmëritë janë ende shumë të bukura.

Dizajnerët që stiluan fustanin e saj, Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana, thanë se nga kishte ardhur frymëzimi për fustanet:

“Një nga frymëzimet është padyshim dashuria e saj për Italinë,” tha Dolce. “Kitty është e dashuruar me vendin tonë të bukur dhe historinë, artin dhe kulturën e tij të pasur.”

Gabbana shtoi, “Por ajo është gjithashtu një vajzë shumë e lidhur me origjinën e saj, me Anglinë; me trashëgiminë e saj të epokës së madhe viktoriane. Dhe si të gjithë anglezët, ajo ka një pasion të madh për të gjitha llojet e luleve.”

Share With:
Translate »
125 Views