Ndodh mrekullia, bebja mbijeton në barkun e nënës 17 ditë pasi binjaku i saj kishte vdekur

Një foshnje vajzë është përshkruar si një ‘mrekulli e vërtetë’ pasi mbijetoi në mitër dy javë pasi vëllai i saj binjak kishte vdekur.

Gemma Bryant, 35 vjeç, po fliste për hidhërimin nga humbja e djalit të saj Kobi Nathaniel që u pasua nga gëzimi i lindjes së vajzës Lexie, 17 ditë më vonë.

Pas humbjes së Kobi, mjekët paralajmëruan Gemma dhe babain James, 34 vjeç, se binjakja e tyre ka gjasa të lindë brenda tri ditëve, me shumë pak shanse për mbijetesë.

Tani bebja një muajshe , Lexie, e cila peshonte vetëm 1kg kur lindi 23 javëshe në Spitalin e Grave dhe Fëmijëve të Hullit, po sfidon të gjitha mosmarrëveshjet.

Zonja Bryant, tha: “Me të vërtetë ka qenë një lëmsh emocional. Jam shqyer emocionalisht”.

“Jam zemëruar për Kobin, ndihem kaq e trishtuar që ai lindi shumë herët, mushkëritë e tij të vogla thjesht nuk ishin të gatshme”.

“Ai u formua në mënyrë të përkryer. Ai ishte i bukur. Ne besojmë se ai bëri gjithçka për të shpëtuar Lexie”.

“Ato ditë pritje ishin të tmerrshme, duke mos ditur se çfarë do të ndodhte me të. Unë u vendosa në shtratin e shtratit, e gatshme të prisja më të keqen”.

“Por Lexie doli duke luftuar, krahët dhe këmbët ishin në vendin e duhur, ajo po merrte frymë. Ishte shumë e frikshme, por e mahnitshme”.

Share With:
Translate »
819 Views