Në hapat e mamit! Videon e Ajkës duke kënduar me Xhensilën nuk duhet ta humbisni

Një pjesë e madhe e fëmijëve zgjedhin që në të ardhmen të ecin në hapat e prindërve të tyre sa i përket profesionit. Shumë artistë i bëjnë pjesë të kësaj rruge fëmijët e tyre që në vogëli, duke qenë se talenti është diçka që trashëgohet.

Të njëjtën gjë po përpiqet të bëjë edhe Xhensila me më të voglën e shtëpisë Ajkën. Ditën e sotme ajo ka publikuar në Instagram një video, në të cilën shihet duke kënduar me vogëlushen. Nënë e bijë këndojnë këngën e famshme italiane “Bella Ciao” dhe pavarësisht se është vetëm 3 vjeçe Ajka e ka mësuar përmendësh këngën që tani. Xhensila e udhëheq dhe ajo e ndjek nga pas e ky mund të themi se është dueti m i bukur nënë e bijë.

Kujtojmë se pak ditë më parë Ajka festoi 3-vjetorin. Për ta kënaqur sa më shumë vogëlushen, Xhensila dhe Besi udhëtuan bashkë drejt parkut gjigant të lojërave për fëmijë, Disneyland në Paris. Ky është destinacioni i ëndrrave i shumë fëmijëve, ndaj babi Besi dhe mami Xhensila u siguruan që t’ja bënin sa më të veçantë Ajkës ditën e saj të lindjes. Ata e surprizuan vogëlushen me një super festë në një lokal. Gjithashtu vogëlushja mori edhe dedikime plot dashuri nga prindërit e saj për rastin e ditëlindjes.

“3 vite nga dita e lindjes tende, 3 vite nga dita sikur kam ardhur njehesh me ty ne jete pasi jeta dhe fryma moren kuptim ate dite, pikerisht. 3 vite ne hirin e plote te dashurise! @xhensilamyrtezaj”, shkroi Besi përkrah një fotografie të Ajkës.

 

Share With:
Translate »
108 Views