“Në heshtje jemi munduar të ndihmojmë”, Miriam Cani flet për herë të parë pas tërmetit

Ashtu si qindra artistë të tjerë, edhe këngëtarët Miriam Cani dhe Alban Skënderaj kanë dhënë ndihmën e tyre në këto ditë të errëta për Shqipërinë.

Për herë të parë pas tërmetit, Miriami tregoi në një foto të publikuar në Instagram se janë munduar të ndihmojnë sa kanë mundur personat e prekur nga tërmeti, të cilët kanë mbetur pa strehë, ushqime e veshje.

Këngëtarja publikoi një foto në llogarinë e saj, ku përcillte për të gjithë mesazhin se ende ka shpresë pasi nëse bashkohemi, kemi në dorë gjithçka.

View this post on Instagram

Jam e lumtur qe kemi arritur tju vijme sado pak ne ndihme rreth 200 personave te prekur nga termeti te cilet jane strehuar ne kompleksin e kishes ortodokse “Shen Vlashi” ne Durres. Ne keto dite te veshtira si shume te tjere ata kane nevoje per cdo lloj suporti material apo financiar. Cdokush qe deshiron te kontribuoj ne vazhdim per ato familje mund t’i drejtohet direkt kishes apo ketij numer kontakti: +355 67 201 4591 Perveç ndihmave bazike dhe jetesore duhet te ndihmojme njeri tjetrin edhe shpirterisht. Ashtu sic ushqehet dhe grohet trupi ashtu dhe shpirti ka nevoje per ushqim e ngrohtesi. Ndoshta prej natyres une dhe Albani jemi pak me diskrete e te rezervuar por ne heshtje dhe me dashuri e zemer jemi munduar te ndihmojme ku kemi mundur. Faleminderit te gjithe bashkeatdhetareve tane ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni e Diaspore qe edhe njehere deshmuan qe kur bashkohemi ne emer te dashurise mund te marrim ne dore fatet e kombit e te bejme diferencen. Eshte deshmia se ENDE KA SHPRESE ❤️ Paqe e dashuri per te gjithe ju 🙏 Muaj te mbare te gjitheve🙏

A post shared by Miriam Cani (@miriamcani) on

 

Share With:183 Views