Nëna braktis foshnjen e posalindur në spital

Një nënë ka braktisur foshnjen e saj të porsalindur, me kordonin e kërthizës akoma në bark, në një spital.

Stafi mjeksor në Jersey gjeti fëmijën në sallën e pritjes në orët e para të mëngjesit.

Foshnja raportohet se është në gjendje të mirë shëndetsore por mjekët bëjnë thirrje për gjetjen e nënës.

Policia ka publikuar videon e momentit kur gruaja braktis foshnjen në përpjeke për ta gjetur.

Në videon shihen dy gra duke ecur në zonën Parade Gardens, ndërsa njëra prj tyre mban fëmijën në krah.

Ajo shkon në departamentin e urgjencës vetëm dhe largohet vetëm pak kohë më pas por pa foshnjen.

Dy gratë takohen përsëri pranë dyerve të spitali dhe largohen andej nga erdhën.

 

Share With:
Translate »
478 Views