Nëna e Sokol Olldashit kujton djalin e saj, mesazh prekës për Bajram

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, nëna e të ndierit Sokol Olldashi, Kozeta Mamaqi i ka dedikuar një mesazh prekës të bitit të saj.Ikje që nuk riparohet, e quan ajo ndarjen nga jeta të Sokol Olldashit.Dhe si për ta kujtuar edhe në detaje, shkruan se edhe ajo vetë e ka ndezur një cigare sot.
“Vitet ikin Koli na mungon të gjithëve …Ikja e tij bëi dëm ,dëm që nuk riparohet ..fjalët nuk e thajnë lotin e shpirtit për të …në këtë festë Bajrami unë e ndeza një cigare aty, bashkë me buqetën me lule për të gjithë ju miq…Lulzim Konci”, shkruan znj. Kozeta.

Sokol Olldashi humbi jetën pak vite më parë në një aksident tragjik, në rrugën e Kërrabës. 

Share With:
Translate »
871 Views